راههای افزایش پول و ثروت

چگونه پول و ثروت خود را افزایش دهیم؟

راههای افزایش پول و ثروت

در این مقاله می خواهم به قانون اول، ثروتمندترین مرد بابل نوشته ساموئل کلاسون، اشاره شده بپردازم. برای جذب ثروت باید راه های حفظ ثروت را یاد بگیریم و در گام بعدی با بکارگیری قوانین پول ثروتمون رو افزایش بدیم , راههای افزایش پول و ثروت رو یاد بگیریم.

قانون طلایی:

طلا با خوشحالی و به مقدار روزافزون به فردی رو می آورد که دست کم یک‌دهم از درآمدش را پس انداز کند تا برای آینده خودش و خانواده اش اندوخته ای داشته باشه.

آرکاد ثروتمندترین مرد بابل

ابتدا باید توانایی خودتون رو افزایش بدم و درآمدمان را بودجه‌بندی کنیم و بخشی از درآمدمون رو پس اتداز کنیم.

در برنامه پایش، آقای احد عظیم زاده، تاجر بزرگ فرش ایران زندگی نامه اش رو توضیح میده که زمانی که شاگردی می کردم پس انداز می کنم و با ۱۰ هزار تومان پس انداز، شروع به کسب و کار می کنم و تجارت فرش را شروع می کنه و کم کم موقعیت ام بهتر و بهتر شد. تنها راه واقعیه پولدار شدن، پس انداز و سرمایه گذاری و خرید داراییه. ثروتمندترین مردان جهان هم از این قانون پیروی کردن، برای جذب ثروت ناگزیر هستم بخشی از درآمدمون رو پس انداز کنیم و اون رو در مسیر درست سرمایه گذاری کنیم تا ثروتمند شویم.

راههای افزایش پول و ثروت

ابتدا باید آرکاد را براتون معرفی کنم: آرکاد ثروتمندترین مرد بابل در زمانه خودش بود اون قوانین پول رو خوب می شناخت. شاهد هستیم خیلی ها می گویند دلت خوشه با این تورم مگه میشه پول پس انداز کرد.

 

قانون دوم

طلا با سخت کوشی و اشتیاق برای ارباب عاقلی کار میکنه که اون رو در راهی سودآور به کار بندازه ، اونوقت همچون گل های دشت رو به افزایش میاره.این قانون به ما میگه چگونه پولدار بشیم.

منظور از طلا همون سرمایه ماست این قانون به ما تذکر میده که طلا به شرطی برامون کار میکنه که اون رو در راه سودآوری به کار بگیریم.

یاد خاطره ای افتادم که خالی از لطف نیست براتون تعریف کنم: چندسال پیش بین مردم خبری پیچیده بود که فلان سهام سودش خوبه! مردم می گفتند هرچه داری بفروش و سهام اون شرکت رو بخر، منم این کار کردم و پس انداز که جمع کرده بودم را در قالب چند سهم خریدم ولی بعد از مدتی سهام سقوط کرد و متاسفانه پول شد هیچ!

خیلی ناراحت شدم چون تمام پس اندازی که داشتم را سرمایه گذاری کردم درس بزرگ ولی سنگینی بود اگر قبل از سرمایه گذاری یک کلاس آموزش خرید سهام می رفتم قطعا این خرید را نمی کردم، ولی افسوس دیگر فایده نداشت، بعد از اون ماجرا به کلاس کسب و کار رفتم و اونجا بود که فهمیدم.

خیلی ناراحت شدم چون تمام پس اندازی که داشتم را سرمایه گذاری کردم درس بزرگ ولی سنگینی بود اگر قبل از سرمایه گذاری یک کلاس آموزش خرید سهام می رفتم قطعا این خرید را نمی کردم، ولی افسوس دیگر فایده نداشت، بعد از اون ماجرا به کلاس کسب و کار رفتم و اونجا بود که فهمیدم زمانی که مردم هجوم می آورند سهام را بخرن، تو بفروش و زمانی که مردم می فروشند با توجه به تحلیل بازار و آینده نگری اگر شرایط مثبت بود تو بخر.

توصیه می کنم به کسانی که می خواهند در بورس سرمایه گذاری کنند ابتدا آموزش بورس را ببینند. همچنین به تالار بورس بروند و با خرید سهام در بورس آشنا بشن و کسب تجربه کنند حال با سرمایه کم اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

به مهم ترین درس های که از این تجربه تلخ بدست آوردم اشاره می کنم.

  • هرگز تمام پس‌اندازم را در راهی که شناخت کامل ندارم هزینه نکنم؛
  • با احساساتم تصمیم نگیرم و با مغز و منطق احساساتم را کنترل کنم؛
  • بدون تحقیق و بررسی هیچ اقدامی نکنم؛
  • جوگیر نشم و سنجیده و با صبر با مسائل زندگی برخورد کنم.

یاد جمله ای از وارن بافت افتادم: هرگز عمق یک رودخانه را با هر دوپایتان امتحان نکنید.

و همین طور این جمله معروف: تمام تخم مرغ هات رو در یک سبد قرار نده.

اگر این دوجمله را قبل از سرمایه گذاری در اون شرکت می دونستم، هرگز تمام سرمایه پس اندازم را هزینه نمی کردم. سئوال خیلی از افراد است که چگونه پولدار شویم؟ ولی حاضر نیستن برای جواب سئوال شون کمی به خودشان زحمت بدن و تحقیق کنند، طبع انسان میل به راه های آسون و ساده داره و از راه های سخت فراریه.

بیشتر مردم می دونن که جواب سئوال چگونه پولدار شویم چیست؟ ولی جواب رو دوست ندارن، چون این جواب سختی هستش و نیاز به تلاش و کوشش فراوان داره؛ به قول قدیمی ها کار کلفت نون کلفت.

در جهانی زندگی می کنیم که براساس قانون علت و معلول عمل میکنه.

اگر می بینیم فردی پولدار شده بدونید زحمت فراوان کشیده و ما ظاهر اون رو می بینیم به قول معروف آردهاش رو الک کرده و الکش رو آویزون کرده (قبلا زحمت هاش رو کشیده)

دوست دارم ماجرای قشنگی رو براتون تعریف کنم.

ماجرای ۲۰ سال و ۵ دقیقه

فردی برای شرکتش دنبال آرمی (لوگو) خاص بود. او پیش چندین طراح برای طراحی آرم سازمانش رفته بود؛ ولی آرم دل‌خواهشو پیدا نکرده بود. بالاخره با یک استاد طراحی روبه‌رو شد؛ استادی که تعریف‌های زیادی ازش کرده بودن. خواسته‌شو به استاد گفت و استاد ظرف پنج دقیقه خواستۀ اونو جلوی چشماش طراحی کرد. فرد شگفت‌زده شد و بسیار خوشحال از زبردستی استاد. فریاد زد:«آره خودشه. آفرین. دقیقاً اونی رو که می‌خواستم، شما طراحی کردین. استاد امر بفرمایین چقدر هزینۀ طراحی می‌شه؟» استاد مبلغ طراحیِ آرمو بهش گفت. فرد تعجب کرد و پرسید: «برای پنج دقیقه این مبلغو ازم درخواست می‌کنی؟» استاد با لحنی آروم و حاکی از پختگی گفت: «بله. بیست سال و پنج دقیقه؛ بیست سال تجربه کسب کردم و ظرف پنج دقیقه این آرمو طراحی.»

بله پس در این مسیر تا می‌تونی دانش کسب کن و اطلاعاتتو بالا ببر؛ چون ما در عصر اطلاعاتیم. هرچی اطلاعاتت بیشتر باشه، درآمدهای بیشتری در انتظارته.دوستان. افراد پول‌دار سال‌ها زحمت کشیدن و ضررهای فراوانی کردن. اون‌ها بسیاری از نوسانات بازار رو تجربه کردن که الان در این جایگاه هستن؛

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشی

                                                                        محمد مردان پور

چگونه با این تورم پس انداز کنم

                                                     مشاور در حوزه کسب و کار و مدرس سواد مالی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *